24/7

Офіційна позиція АПУ щодо резонансних подій у державі

всего: 0 02.12.13

Офіційна позиція АПУ щодо резонансних подій у державі

Шановні члени Асоціації правників України!

Асоціація правників України, як провідна громадська організація, що об’єднує правників зі всієї країни та виступає за утвердження верховенства права, демократичних цінностей та поваги до прав та свобод людини негайно відреагувала на події 29-30 листопада 2013 року.  

1. 30 листопада 2013 року Правління Асоціації правників України зробило публічну заяву, в якій  гостро засудило невиправдано жорстоке застосування сили працівниками правоохоронних органів щодо мітингувальників на Майдані Незалежності у Києві у ніч з 29 на 30 листопада та закликало розпочати перевірку щодо очевидного перевищення працівниками правоохоронних органів своїх службових повноважень.

У своїй заяві Асоціація надала правову оцінку дій правоохоронних органів, які, жорсткого розігнавши мирних мітингувальників, посягнули на конституційні права та свободи громадян, а також на їх здоров’я, честь та гідність.

2. 1 грудня 2013 року Асоціація правників України  направила звернення міжнародним правничим організаціям з закликом осудити застосування сили проти мирних мітингувальників на Майдані Незалежності в Києві в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року та звернутися з закликом притягнути до відповідальності посадових осіб, винних у цьому жорстокому інциденті.

3. 2 грудня 2013 року на базі Асоціації правників України було створено Центр правової допомоги для учасників мирних протестів, до якого увійшли провідні юристи та адвокати країни задля надання оперативної фахової допомоги усім постраждалим під час акцій протесту по всій країні.

Ви можете долучитися до роботи центру, заповнивши форму або надіславши листа на електронну адресу sos@uba.ua. Сподіваємося на вашу небайдужість та готовність допомогти постраждалим!   

Асоціація правників України, і надалі залишаючись аполітичною організацією, продовжуватиме стояти на захисті прав та свобод громадян.

Слідкуйте за новинами та повідомленнями на сайті АПУ www.uba.ua.