24/7

Процесуальні новели судочинства

17 февраля 2017 г.: ru 1 22 февраля 2017 г.: ru 1 всего: 2 30.09.10

Необхідність проведення цього заходу виникла із прийняттям нового закону України «Про судоустрій і статус суддів». Який же вплив здійснила судова реформа?

Захід зібрав 25 членів відділення та юристів, які спілкувалися та обговорювали, які ж наслідки має прийняття цього Закону для правників.

Модератором заходу виступила старший юрист «Міжнародної юридичної служби» Тетяна Непомняща, яка закликала членів Відділення доповісти, що змінилося у практиці з прийняттям нового закону. Про які негативні та/або позитивні наслідки вже можна розповісти.

Головні теми, що були висунути для обговорення: Принципові зміни в адміністративному судочинстві, «підводні каміння» новел у ГПК України, цивільний процес після судової реформи.

Із доповіддю виступили

1. Максим Крапивка, юрист ЮФАНК "Новий порядок повідомлень у цивільному процесі"
Доповідач зробив екскурс до процесуальних змін, конкретизував новий порядок повідомлення сторін в процесі цивільного судочинства, відзначив позитивний вплив цих нововведень.

2. Г.Македонський, юрист ЮФ АНК "Нововведення, спрямовані на боротьбу із зловживанням процесуальними правами у господарському процесі"
Доповідач приділив особливу увагу процесуальним змінам, пов’язаним із несумлінним використанням сторонами власних прав у господарському процесі, пов’язаним із оскарженням процесуальних документів, що спрямовано не на конструктивне вирішення спорів а на зволікання процесу.

3. О. Іноземцев, юрист ЮФ Юрлайн «Професійні зміни, що відбулися в адміністративному судочинстві»
У своєї доповіді пан Іноземцев зупинився на кардинальних змінах, пов’язаних із порядком содового розгляду адміністративних справ, таких як строки звернення та розгляду справ в адміністративному суді, порядок та строки апеляційного та касаційного оскарження.

4. В. Попелюк, юрист, викладач ОНЮА, приватний юрист «Статус Верховного суду в світі змін».
Пан Попелюк докладно зупинився на внесені Законом України «Про судоустрій і статус суддів» зміни, що стосуються права сторін процесу на звернення у Вищій Суд, у тому числі було порушено питання застосування прецедентного права в Україні.

Після кожної доповіді відбувалося обговорення.

Інтерес практикуючих юристів, присутніх на заході, був викликаний тим, що доповіді ґрунтувалися на практичних прикладах з власної практики, що дало можливість присутнім повести конструктивну дискусію відносно окремих процесуальних змін.

У завершенні модератор пані Непомняща щиро подякувала учасникам за роботу протягом круглого столу, нагадала, що відділення АПУ в Одесі й далі очікуватиме від своїх членів плідної праці, уваги до роботи заходів та активних спільних дій, закликала до вступу до Відділення тих, хто ще не прийшов до лав Асоціації.