24/7

З’їзд юридичних фірм та приватних юристів України

всего: 0 19.02.09

З’їзд юридичних фірм та приватних юристів України

КИЇВ – 19 лютого 2009 року.

За ініціативи Асоціації правників України (АПУ) в м. Києві пройшов з’їзд юридичних фірм та приватних юристів України, присвячений обговоренню реформування правничої професії в Україні, у якому прийняли участь юристи та адвокати Міжнародної юридичної служби з Київу та Одеси – Наталія Шпак, Артур Ніцевич, Тарас Шепель та Микола Мельников.

Захід зібрав близько 60-и юристів з різних сфер правничої діяльності. Цікавим є той факт, що більшість учасників з’їзду мали статус адвоката. Це підтверджує те, що наразі адвокатська практика та юридичний бізнес доповнюють один одного та часто є невід’ємними.

На розгляд учасників З’їзду було представлено дві основні теми: підходи та принципи реформування законодавства про адвокатуру та впровадження етичних правил на ринку юридичних послуг.

З питань реформування адвокатури на З’їзді мали змогу висловитися та відстояти свою позицію перед правничою громадськістю представники двох в багато чому протилежних таборів. На підтримку своїх концептуальних позицій виступили і безпосередні розробники та ідеологи законопроектів. Свої думки щодо реформування адвокатури висловив Міністр юстиції України Микола Оніщук, народні депутати України Юрій Мірошниченко та Сергій Власенко, а також Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Володимир Висоцький. Червоною ниткою у виступах усіх доповідачів пройшла необхідність уніфікації професії, створення єдиної та сильної адвокатури та належного професійного самоврядування, яке б належним чином представляло інтереси своїх членів. Розпочате обговорення етичних правил ведення юридичної діяльності виявило цілу низку проблем та ще підтвердило необхідність ґрунтовної роботи над розробкою та прийняттям кодексу поведінки усіх юристів, впровадження ефективної системи контролю над його виконанням тощо.

За результатами З’їзду учасниками була прийнята резолюція, в якій правники визнали нагальну необхідність реформування та уніфікації адвокатської та юридичної професії на недискримінаційних засадах та доручили Форуму партнерів - юридичних фірм представляти інтереси Асоціації у питаннях реформування адвокатури.Прес-центр
Міжнародної юридичної служби
23 лютого 2009 р.