Блокування українсько-польського кордону – як стягнути збитки?
15 Січня, 2024
6
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на контрольно-пропускних пунктах з Україною Краківець – Корчова, Ягодин – Дорохуськ та Рава-Руська – Хребенне.
Офіційно польські автоперевізники вимагають, зокрема, повернення до дозвільного режиму пропуску для українських автоперевізників, що є неможливим, з урахуванням воєнного стану в Україні та блокування українських морських портів з боку РФ.
З урахуванням всіх обставин та наслідків, дії польських перевізників можна кваліфікувати, як блокаду кордону, що призвело до економічної блокади України.
Крім активних дій польських перевізників, спостерігаємо бездіяльність польського уряду, що призвело до збитків, як учасників автоперевезення, так і України в цілому.
Є потерпіла сторона – український бізнес та Україна.
Є винна сторона – польський уряд та протестувальники.
Є прямі і непрямі збитки.
Як стягнути збитки через закриті кордони?
Сотні українських логістичних компаній, вантажовласників та тисячі автовласників мають право на стягнення збитків в судовому порядку.
Interlegal, як юридична фірма, яка має асоційований офіс в Польщі, готова надавати потерпілим особам юридичні послуги щодо стягнення збитків з винної сторони.
Процедура наступна:
– Аналіз та оцінка документів та перспектив
– Підготовка звернення до уряду Польщі
– Ініціювання та супровід судового процесу (подача позовної заяви, юридичний захист у судових засіданнях, підготовка процесуальних документів та інше)
– Виконання рішення
Хочете дізнатися більше? Звертайтеся до нашого провідного юриста Ірини Мальцевої за консультацією!