Чи завжди з фрахту, виплаченого нерезиденту, утримується податок на репатріацію?
18 Квітня, 2024
6
Фрахт – це винагорода (оплата) за перевезення вантажів та пасажирів різними типами транспортних засобів відповідно до умов укладених контрактів/договорів.
Питання оподаткування фрахту податком на репатріацію стало предметом розгляду судової справи № 826/17528/16. Позивачем у справі було укладено договори купівлі-продажу, в основу яких входила доставка товарів за рахунок продавців (нерезидентів) на умовах DAP «Постачання в місці призначення».
За загальним правилом, доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження в Україні, оподатковуються так званим податком на репатріацію.
Натомість Податковий кодекс України (далі ПКУ) визначає, що сума фрахту, яка сплачується нерезиденту резидентом за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів (пп. 141.4.1, 141.4.4 п. 141.4 ст. 141 ПКУ).
Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у своїй Постанові від 16.05.2023 року дійшла висновку, що фрахт, який позначений в окремих інвойсах продавців-нерезидентів, не є фрахтом у розумінні норм ПКУ, а тому на нього не поширюються правила оподаткування фрахту.
Позиція суду полягає в тому, що оподаткування фрахту податком на репатріацію має місце лише в тих випадках, коли укладено відповідний договір фрахтування.
У разі виникнення питань з приводу оподаткування операцій з нерезидентами звертайтеся до спеціалістів відділу Corporate&Taxes Interlegal, які завжди готові надати Вам кваліфіковану допомогу.