“Baltic Grains&Oils Conference”
16 Квітня - 17 Квітня

16-17 квітня 2025 р. у Ризі відбудеться міжнародна конференція «Baltic Grains&Oils Conference», присвячена тенденціям зернового та олійного ринків країн ЄС, України та Казахстану, а також перспективам перевалки агровантажів з Казахстану та України в європейських портах Балтійського моря.
Місце проведення – Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
Elizabetes str. 55, LV-1010, Riga, Latvia
Чому Балтійський регіон?
Балтійський регіон традиційно є однією з ключових ланок глобального логістичного ланцюжка. Не дарма одним із основних індикаторів стану глобальної фрахтової кон’юнктури є саме «Балтійський фрахтовий індекс».
На сьогоднішній день у динаміці вантажообігу деяких європейських портів на Балтійському морі спостерігається зниження показників, що актуалізує питання залучення вантажів. Наприклад, за три квартали 2024 р. вантажообіг порту Рига знизився на 6,8% щодо показника аналогічного періоду попереднього року і становив 13,1 млн тонн.
Транзит українських та казахстанських агровантажів може стати хорошим стимулом для розвитку європейських портів Балтики. Вже зараз у балтійських портах Польщі та Литви здійснюються заходи щодо підвищення ефективності роботи та покращення можливостей транзитної перевалки агропродукції, насамперед з України. Наприклад, за підсумками 2023 р. польський порт Гданськ забезпечив рекордний показник річної перевалки вантажів – 81,0 млн тонн, в основному за рахунок збільшення перевалки зерна та вугілля. У 2024 р. показник дещо знизився (до 77,4 млн тонн). За 10 місяців 2024 р. вантажообіг литовського порту Клайпеда збільшився на 7% щодо показника аналогічного періоду 2023 р. – до 29 млн тонн. І цей тренд має непогані шанси розвиватися і надалі.
Крім хороших перспектив для залучення на Балтику транзитного вантажообігу, слід зазначити і те, що європейські країни на Балтійському морі є активними імпортерами агропродукції. Лише 5 європейських країн на узбережжі Балтійського моря (Литва, Латвія, Фінляндія, Швеція та Естонія) сумарно імпортують агропродукції в середньому на 32,5 млрд USD щорічно. У цьому спостерігається тенденція до зростання цього показника. Середньорічний сумарний обсяг поставок до зазначених країн зернових та олійних культур, а також продуктів їх переробки з України та Казахстану у 2022-2023 рр. оцінюється у 800 тис. тонн. З урахуванням зростаючих трендів у виробництві та експорті агропродукції у цих країнах, а також на тлі ризиків значних змін глобальних товарних потоків, ці показники мають гарний потенціал зростання.
Що ми обговоримо у рамках конференції?
- – Перспективи світової торгівлі агропродукцією
- – Глобальні зміни у світовій логістиці агровантажів
- – Перспективи розвитку європейських портів Балтійського моря
- – Потенціал експортних та транзитних вантажопотоків агропродукції з Казахстану та України
- – Вартість та ефективність наземної логістики при доставці до портів Балтійського моря
- – Управління ризиками при перевалці в портах Балтійського моря
- – Контейнерна перевалка як перспективний напрямок розвитку торгівлі нішевими агровантажами.
Крім того, в рамках конференції заплановано екскурсію до порту Рига, де учасники зможуть ознайомитися з інфраструктурою порту та оцінити перспективи співпраці.
Географія учасників: Україна, Казахстан, країни Європи, зацікавлені у взаємній співпраці у сегменті торгівлі та транзиту агропродукції.
Цільова аудиторія: експортери та імпортери зернових та олійних культур, а також продуктів їх переробки, логістичні, юридичні компанії, брокери, галузеві асоціації, банки, аналітичні агенції, представники державних організацій.
Мова конференції – англійська.
Детальну інформацію про умови участі, спонсорство та виступ із доповіддю ви можете отримати в оргкомітеті конференції.
Всі важливі новини конференції:
– на сторінці Baltic Grains&Oils Conference в інтернеті