Фішинг – не вирок!
6 Лютого, 2023
1
Ви, мабуть, чули про неодноразові випадки фішингових атак та, як наслідок, колосальні збитки та неприйнятно велику кількість втрачених нервових клітин в такого роду справах.
Interlegal супроводжували таку історію, де Клієнт поставив домовлений товар (олію соняшникову), а контрагенти заплатили, але не тим і не туди.
Далі, по класиці жанру, сторони почали впевнено домовлятися, що з цим потрібно щось робити, але коли справа дійшла до «робити» (читай розрахуватися за поставлений товар), то контрагенти пішли в неплановану місячну відпустку та просто перестали реагувати на заклики Клієнта до діалогу (читай work-life balance здорової людини).
Практика таких справ показує, що одразу варто розібратися в який момент та на якій стороні відбулася «підміна» адреси електронної пошти, листів чи понять, по яким варто розмовляти в таких серйозних справах (жартую – ніяких понять не існує).
Ми в цій справі одразу розуміли важливість стратегії комунікацій, тобто, що варто говорити, а що варто ще більше. Ба більше, Клієнт погоджувався та надав нам якісний аналіз того, що відбулося і детально пояснив, що з безпекою передачі даних на стороні продавця все було окей.
Далі справа вже була за банальним: претензіями, юридичними конструкціями того, що поставка була, а оплати, як розумієте, не надходило. Благо, договір передбачав шалену відповідальність покупця за прострочення оплати, сторони інкорпорували українське права, а найголовніше – пункт про те, що обов’язки покупця вважаються належним чином виконаними з моменту зарахування коштів на рахунок продавця.
Додаємо до цього години переписок, переговорів, листів та обґрунтувань колегам, що дешевше домовлятися на етапі переговорів, і ми отримали унікальну справу – клієнт отримав більше 300 к євро без арбітражу, а його контрагенти урок того, що варто уважно перевіряти куди надсилаєш кошти.
Над проектом працювала команда в складі провідного юриста Тарас Драгана , юристки Карини Шахбазян під керівництвом асоційованої партнерки Карини Горової