Interlegal допомогли Клієнту придбати нерухомість у Чехії
20 Грудня, 2023
16
.png)
Нещодавно команда спеціалістів відділу Corporate and Taxes працювала над новим проектом – Клієнт бажав купити житлову нерухомість у Чехії. Наша задача полягала у повному юридичному супроводжені нашого Клієнта у цьому питанні.
Варто зауважити, що придбання нерухомості в Чехії має свої особливості та складається із декількох етапів. До них входить укладання трьох договорів (резерваційний договір, договір про адвокатську опіку та основний договір купівлі-продажу) та подальше набуття прав власності на квартиру через реєстрацію у кадастровому реєстрі.
- Укладання резерваційного договору. Цей етап не є обов’язковим, однак в нашому кейсі він мав місце і відігравав важливе значення для Клієнта. Цим договором Клієнт «забронював» за собою нерухомість протягом певного строку.
- Оплата резерваційного платежу. В рамках резерваційного договору передбачена оплата такого платежу як гарантія резервації нерухомості.
- Укладання договору про адвокатську опіку. Ним Клієнт зобов’язаний протягом визначеного терміну сплатити на ощадний рахунок адвоката резерваційний платіж. Адвокат у цій схемі виступає Зберігачем – він забезпечує збереження отриманих грошей допоки сторони не виконають свої зобов’язання. Крім того, Зберігач також гарантує перерахування Продавцю усієї суми коштів за продаж нерухомості тільки після виконання передбачених договором умов і перевіряє сам факт їх виконання. Надалі, після укладання основного договору купівлі-продажу, Продавець сплачує Зберігачу залишок ціни купівлі квартири.
- Узгодження умов основного договору купівлі-продажу. Сторони зобов’язані укласти договір купівлі-продажу нерухомості не пізніше обумовленої кінцевої дати. При цьому необхідно звертати увагу на такі суттєві умови, як належний обсяг повноважень представника сторони договору, відсутність обтяжень щодо нерухомості і речових прав продавця на неї та інші.
- Реєстрація в місцевому кадастровому управлінні. Згідно з чеським законодавством, Покупець набуває усі права власника нерухомості з моменту державної реєстрації в місцевому кадастровому управлінні. Державна реєстрація проводиться протягом 3 місяців.
Команда Interlegal супроводжувала Клієнта як при укладанні резерваційного договору, так і при основному договорі купівлі-продажу. Наші юристи проаналізували та підготувати зміни до вказаних договорів, щоб інтереси нашого Клієнта були максимально захищені, а також провели переговори зі стороною Продавця та погодили кінцеву редакцію договорів. Окрім цього, наші фахівці організували та забезпечили підписання цих договорів та усіх інших документів в рамках угоди з боку нашого Клієнта.
В результаті плідної роботи Клієнт став власником омріяної квартири у Чехії, а в активі Interlegal з’явився ще один успішний кейс з придбання нерухомості за кордоном.
Над проєктом працювала команда спеціалістів Interlegal у складі молодшої юристки Єлизавети Комендантової, юриста Дмитра Бондаря під керівництвом партнерки Ірини Воєводіної.