Interlegal проконсультував капітана та судновласника щодо порядку дій при зникненні члена екіпажу з борту судна
17 Квітня, 2024
6
На жаль, під час морських перевезень трапляються трагічні ситуації, такі як зникнення члена екіпажу з борту судна.
Як правило, в таких випадках капітани та судновласники діють за протоколом щодо організації пошуково-рятувальних операцій, однак не завжди знають, як комунікувати з органами державної влади та якого порядку дій необхідно дотримуватись.
Нерозуміння як діяти зазвичай виникає, по-перше, через стрес, по-друге, через особливості міжнародного права та національного права країни, де інцидент стався, або першого порту прямування судна.
Юристи Interlegal завжди готові надати підтримку нашим клієнтам у цих складних ситуаціях, надаючи комплексні консультації та розробляючи план дій. Ми також беремо на себе ведення всього процесу, включаючи переговори з органами різних країн, які мають відношення до Чорноморського басейну, та наголошуємо на можливих ризиках.
Нещодавно юристи Interlegal супроводжували подібну справу, пов’язану із зникненням моряка з борту судна. Трагічний випадок стався в територіальних водах Румунії. Екіпаж повідомив капітана про зникнення члена екіпажу і розпочалася пошуково-рятувальна операція, у тому числі з повідомленням MRCC Румунії. На жаль, такі випадки бувають, пошуково-рятувальні операції пройшли безрезультатно.
Метою клієнта було вжити всі необхідних у таких випадках дій відповідно до румунського та українського законодавства, оскільки першим портом прямування був порт України, та здійснити рейс без зупинок та затримок з боку правоохоронних органів України.
При взаємодії українського та румунського офісів Interlegal команда проаналізувала ситуацію, надала Клієнту консультацію щодо необхідних дій в Румунії та Україні, а також сприяла оформленню необхідних доказів щодо того, що капітан здійснив всі дії відповідно до румунського та українського законодавства.
Як результат, судно не було затримано і мета клієнта була досягнута. Ми залишаємося віддані наданню професійної допомоги в усіх аспектах морських перевезень, забезпечуючи безпеку та ефективність у вирішенні проблем.
Над проєктом працювала команда в особі партнера румунського офісу, адвоката Вірджила Ніти, провідної юристки, адвокатки Ірини Мальцевої, молодшого юриста Дмитра Каретнікова, під керівництвом асоційованої партнерки українського офісу, адвокатки Карини Горової.