Наслідки поставки товару неналежної якості за CIF контрактом. Які вони?
5 Лютого, 2024
6
До Interlegal звернувся Клієнт з проханням проаналізувати можливі наслідки поставки мінеральних добрив неналежної якості в рамках укладеного CIF контракту. Наша команда юристів підготувала відповідний юридичний висновок та надала необхідні коментарі та рекомендації.
Під час підготовки консультації ми виділили декілька ключових аспектів стосовно поставки товару неналежної якості за англійським правом.
Законодавчі положення, що регулюють питання якості, викладено в англійському Законі про продаж товарів 1979 (SoGA 1979).
Ст. 14 цього закону містить дві умови (implied terms):
– товар має бути задовільної якості (ст. 14(2)) та
– товар повинен відповідати його призначенню (ст. 14(3)).
Перша умова, серед іншого, зазначає, що товари мають задовільну якість, якщо вони відповідають стандарту. Тут важливо звертати (в загальному) на опис товару, ціну (якщо це доречно) та всім іншим відповідним обставинам.
Щодо умови відповідності призначенню – ст. 14(3) Закону про купівлю-продаж товарів 1979 року зазначає: “Якщо продавець продає товар у процесі ведення бізнесу і покупець прямо або опосередковано заявляє продавцю про певну мету, для якої товар купується, існує умова, що товар, який поставляється за контрактом, повинен бути придатним для цієї мети, незалежно від того, чи є це метою, для якої товар зазвичай поставляється, крім випадків, коли обставини показують, що покупець не розраховує чи що йому нерозумно розраховувати на кваліфікацію чи судження продавця…”.
Відповідно до ст. 13(1) Закону про продаж товарів в Англії 1979 року, «за наявності контракту про продаж товарів за описом мається на увазі умова, що товари відповідатимуть опису».
Тому, повне порозуміння між продавцем і покупцем у момент укладання контракту купівлі-продажу товарів буде запорукою успішного бізнесу та мінімізує виникнення спорів.
Отже, з урахуванням викладених аспектів законодавства, важливо підкреслити, що якість та відповідність призначенню товару є ключовими аспектами успішної торгівлі. Виявлення поставки товару неналежної якості може призвести до порушення контракту та виникнення правових спорів між сторонами. Тому, важливо пильно вивчати умови контракту перед укладенням, а також ретельно контролювати якість товарів під час їх поставки, щоб уникнути можливих негативних наслідків.
У разі виникнення додаткових питань – наша команда професійних юристів завжди готова допомогти.
Над консультацією працювали партнер компанії Олексій Ремесло та молодший юрист Лариса Каракач.