Наслідки при порушенні законодавства транзитної країни
8 Липня, 2024
1
До Interlegal звернувся Клієнт, чий вантаж було затримано у Польщі під час транзиту холодоагенту в одноразових контейнерах з Китаю в Україну. Затримку вантажу митні органи обґрунтували Регламентом (ЄС) 2024/573 Європейського парламенту та Ради від 7 лютого 2024 року про фторовані парникові гази, яким змінено Директиву (ЄС) 2019/1937 та скасовано Регламент (ЄС) № 517/2014.
Справа виникла через те, що транзит товару розпочався ще до набуття чинності цим регламентом, але на момент перетину кордону він вже набув законної сили. З огляду на те, що вантаж було притримано митницею, Клієнт звернувся до Interlegal за юридичною консультацією щодо правомірності дій митних органів.
Український та польський офіси Interlegal надали Клієнту юридичну консультацію стосовно правомірності дій митних органів у вигляді затримання вантажу. Фахівці Interlegal проаналізували зміни в законодавстві ЄС і обставини затримання вантажу та дійшли висновку, що дії польської митниці є цілком правомірними, а вантаж Клієнта підлягає утилізації відповідно до встановлених норм.
Так, не дивлячись на те, що ні країна експорту, ні країна імпорту не встановлює заборон щодо даної категорії вантажу, країна транзиту істотно повпливала на долю вантажу та, як наслідок, спричинила збитки Клієнту.
Ця справа підкреслює важливість юридичного консультування щодо змін у законодавстві країн транзиту/імпорту, які можуть вплинути на бізнес-процеси Клієнтів.
Над проектом працювала команда у складі провідної юристки Ірини Мальцевої та партнера польського офісу Кшиштофа Ковальчика