Нові вимоги страхування яхт: літієві батареї на борту
26 Вересня, 2024
26

До уваги всіх страхувальників!
У відповідь на зростаючу кількість випадків пожеж на яхтах, спричинених літієвими батареями, та на фоні нових стандартів і рекомендацій, зокрема закріплених у новій редакції Red Ensign Group Yacht Code 2024, про який ми писали раніше, врешті решт Joint Hull Committee випустив нову умову – JH2024-011A – Lithium Battery Clause.
Нове застереження присвячено питанню використання літієвих батарей потужністю понад 100 Вт, яку страхувальники вже включають в свої поліси. Зокрема встановлюються вимоги щодо використання, зберігання для протидії займанню.
Власники яхт зобов’язані беззаперечно дотримуватись усіх рекомендацій і настанов, наданих оригінальним виробником батарей. Це стосується не тільки основних батарей, але й батарей для риболовних засобів та іграшок, які використовуються на борту.
Нові вимоги до обслуговування літієвих батарей на борту яхти включають:
1. Використання зарядного обладнання, що постачається разом з батареями виключно від виробника. Процес зарядки літієвих батарей потрібно ретельно моніторити, при цьому слід уникати наявності горючих матеріалів поблизу батарей для запобігання ризику займання та вибуху.
2. Ще однією важливою умовою є те, що будь-які ремонти, модифікації чи перевірки батарей мають виконуватись тільки оригінальним виробником або уповноваженою компанією, схваленою цим виробником.
3. При зберіганні переносних батарей важливо використовувати тільки вогнестійкі контейнери. Коли батареї не використовуються або не заряджаються, їх необхідно зберігати в спеціальних контейнерах, щоб запобігти можливому займанню.
4. Закріплення батарей під час транспортування, експлуатації, зберігання чи зарядки. Для уникнення пошкоджень, відключень кабелів і механічних ушкоджень, які можуть призвести до небезпечних ситуацій.
5. Оцінка ризиків та їх попередження екіпажем. Усі члени екіпажу повинні розпізнавати ризики, пов’язані з літієвими батареями, і мати доступ до спеціально розроблених систем для гасіння або обмеження пожеж.
Дотримання цих вимог є обов’язковим для забезпечення умов дійсності страхового покриття. Невиконання будь-якої з умов може призвести до відмови у визнанні інциденту страховим випадком. Тобто якщо ви не дотримуєтеся цих умов, збитки від загоряння яхти через неправильну експлуатацію батарей можуть бути невідшкодовані й ляжуть безпосередньо на власника.
Ці правила не застосовуються до невеликих акумуляторів телефонів або комп’ютерів, які використовуються в побутових умовах, оскільки їх ємність зазвичай становить менше 100 Вт. Однак більш потужні ноутбуки, що знаходяться на борту, можуть перевищити цей показник і тому можуть вимагати дотримання перелічених вище правил.
Власникам яхт слід уважно ознайомитися з новими правилами та забезпечити їхнє виконання, щоб гарантувати безпеку своєї яхти.
Ознайомитись з текстом застереженння можна тут – https://www.lmalloyds.com/LMA/Underwriting/Marine/JHC/jhc_circulars.aspx
У разі виникнення будь-яких питань стосовно страхування яхти, яхтового менеджменту тощо, наша команда спеціалістів з радістю вас проконсультує!
Валерія Фетисенко – старша юристка Interlegal, кервіниця яхтового напрямку. (fetysenko@interlegal.com.ua, +380952312543)