НОВИНИ ПРО КІК: ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ ЩОДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
14 Лютого, 2025
56

Для українських власників іноземних компаній найбільш актуальними залишаються питання застосування штрафів за порушення обов’язків по КІК.
Якою була позиція Мінфіну та ДПС? Штрафи за порушення правил КІК відтерміновано, їх буде застосовано через шість місяців після завершення воєнного стану. Це стосувалося всіх порушень по КІК, які могли відбутися з початку дії військового стану у 2022 році.
26.12.2024 р. набув чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”.
Так, до контролерів КІК не застосовуватимуться штрафи за порушення правил КІК, вчинені у період з 01.01.2022 до останнього дня місяця, у якому воєнний стан буде скасовано. Це стосується випадків неподання або несвоєчасного подання звіту про КІК, невідображення у звіті про КІК повної та достовірної інформації про іноземну компанію, а також неповідомлення про набуття або відчуження частки в КІК.
Контролери КІК зобов’язані виконати свої зобов’язання протягом шести місяців після скасування воєнного стану. Таким чином, контролери КІК мають можливість виправити вчинені порушення правил КІК після скасування воєнного стану без ризику отримання штрафу.
Нагадуємо, що ДПС продовжує встановлювати контролерів КІК, які не виконали обов’язок звітування про КІК. У зв’язку з цим наголошуємо на необхідності своєчасного виконання контролерами правил КІК.
Скасування штрафів за порушення правил КІК не звільняє контролерів від обов’язку правильно звітувати про КІК у встановлений строк.
Interlegal допоможе встановити чи є Ваша іноземна компанія КІК, чи підлягає вона оподаткуванню в Україні за правилами КІК. Наша команда супроводить Вас при підготовці та подачі звітів та повідомлень про КІК, а також проконсультує з приводу оподаткування іноземного доходу. За деталями звертайтеся до провідного юриста Interlegal Дмитра Бондаря.