Початок дії CRS в Україні: Що варто знати
17 Жовтня, 2024
79

Україна успішно здійснила свій перший міжнародний автоматичний обмін інформацією за стандартом автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки (Стандарт CRS)!
Нагадаємо, що
стандарт CRS — це міжнародний стандарт, який вимагає від фінансових агентів країн-учасниць здійснювати збір інформації про фінансові рахунки та резиденство їх власників. Надалі податкові органи країн щорічно обмінюються зібраною інформацією на автоматичній основі.
26 червня 2024 року Державна податкова служба отримала схвалений глобальним форумом ОЕСР звіт про готовність України до обміну інформацією для податкових цілей.
Таким чином, Україна є рівноправним партнером у міжнародній системі автоматичного обміну інформацією, яка включає в тому числі всі держави – члени ЄС.
Першою граничною датою обміну для України було до 30 вересня 2024 року. Обміну підлягала інформація про підзвітні рахунки за звітний період з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року. Надалі автоматичний обмін інформацією здійснюватиметься на щорічній основі. Звітний період, за загальним правилом, це календарний рік, який передує року обміну інформацією.
У межах цього обміну ДПС України акумулювала та передала інформацію про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів юрисдикцій – партнерів з обміну, а також отримала від іноземних компетентних органів дані про рахунки податкових резидентів України.
Предметом обміну стала інформація про фінансові рахунки, які ведуть фінансові установи (банки, страхові та інвестиційні компанії тощо) та які належать резидентам юрисдикцій-партнерів, а саме: ім’я власника, його адреса, податкове резидентство, податковий номер, дата та місце народження, дані про фінансову установу, дані про рахунок: залишок станом на кінець звітного періоду, загальна сума дивідендів, процентів або інших доходів.
- Вплив на фізичних осіб. В рамках обміну податковим органам надаватиметься інформація про рахунки та залишки на них незалежно від сум. Однак на час дії воєнного стану ДПС не може використати інформацію для самостійного донарахування податків про фінансові рахунки, власником яких є одна особа – громадянин України, якщо залишки на таких рахунках сукупно не перевищують еквівалента 250 тис. доларів США станом на 31 грудня календарного року, який припадає на період дії воєнного стану в Україні.
Рахунки з залишком понад 250 тис. доларів США на кінець року автоматично підпадатимуть під звітність, що створює додаткові ризики для тих, хто не декларує свої доходи за кордоном.
- Вплив на власників іноземних компаній. Інформація про іноземні компанії податкових резидентів України буде передаватися українським податковим органам, якщо ці компанії вважаються пасивними (більше 50% доходу складають пасивні доходи, такі як дивіденди, проценти тощо). Це стане інструментом розкриття інформації щодо наявних у резидентів України контрольованих іноземних компаній та посилить контроль за правилами звітування та їх оподаткування.
Команда Interlegal допоможе Вам у питаннях CRS та пропонує своїм Клієнтам наступні послуги:
Команда Interlegal допоможе Вам у питаннях CRS та пропонує своїм Клієнтам наступні послуги:
- Консультація щодо питань Загального стандарту звітності СRS та його впливу на Ваш особистий рахунок або рахунок підконтрольної Вашої компанії;
- Допомога при визначені тип власника рахунку відповідно до СRS-класифікації та підготовка юридичного висновку щодо цього, заповнення форм самооцінки для банку або іншого фінансового агента;
- Повний супровід Клієнтів в ході проведення СRS-перевірок та інших процедур комплаєнсу українськими та іноземними фінансовими установами.
Бажаєте більше дізнатися про те, як уникнути ризиків для бізнесу у зв’язку з дією правил СRS? Наш юрист Дмитро Бондар радо відповість на усі ваші запитання!