24/7

Електронна печатка FOSFA для сертифікатів аналізів

21 февраля 2023 г.: ru 4 en 320 декабря 2022 г.: ru 2 en 127 марта 2023 г.: ru 2 en 1 всего: 25815.12.22

Федерація асоціацій торгівлі олійними культурами, насінням і жирами (FOSFA) спростила спосіб отримання офіційної печатки FOSFA International, без якої сертифікат лабораторної або сюрвеєрської компанії, може бути визнаний недійсним.

Як ми раніше зазначали, сертифікати якості/аналізів, видані акредитованими лабораторіями FOSFA або сюрвейерськими компаніями, в обов'язковому порядку повинні містити офіційну печатку FOSFA International.

Печатка FOSFA підтверджує, що аналіз, до якого вона відноситься, був проведений акредитованим аналітиком FOSFA, відповідно до стандартних методів аналізів FOSFA.

Із сертифікатами  в паперовому вигляді все було зрозуміло, їх активно використовували, а саме додавали до «Сертифікату аналізу» (CoA) аналітиками-членами після завершення аналізу товарів.

Але ж, довгий час у трейдерів поставало питання на рахунок електронних сертифікатів, так як питання не було регламентовано FOSFA. Процедури використання електронних сертифікатів не було передбачено, але і не було заборони їх використання.

Однак, нещодавно FOSFA вказала про можливість використання нової електронної печатки (e-Seal). Електронна печатка буде містити номер членства Analyst, логотип FOSFA International та рік членства. Колір e-Seal змінюватиметься з кожним роком випуску. Нова електронна печатка буде додана в електронному вигляді до сертифіката аналізу, а також дозволить аналітикам легко видавати електронні сертифікати.

Принагідно звертаємо увагу, що більшість контрактів FOSFA містять фразу: «Сертифікат(и) аналізу повинен містити офіційну печатку FOSFA». Тобто, у разі виникнення спору відносно якості товару, сертифікат, який не містить офіційної печатки FOSFA International, скоріш за все, визнають недійсним.

Як бачимо, FOSFA передбачила процедуру використання електронної печатки, що дозволить трейдерам обмінюватися електронними сертифікати, що в свою чергу спрощує процедуру отримання сертифікатів аналізів/якості та надасть  можливість зекономити час.

Варто зазначити, що FOSFA планує найближчим часом повністю перейти на електронні печатки (e-Seal). Печатки на паперових сертифікатах будуть діяти протягом певного невизначеного періоду.

Таким чином, рекомендуємо трейдерам звертати увагу на те, щоб паперові та електронні сертифікати якості/аналізів містили офіційну печатку FOSFA, задля уникнення виникнення спірних ситуацій. А у разі виникнення таких ситуацій звертайтесь до юристів Interlegal.