24/7

Прапор Чорногорії: переваги юрисдикції

30 июня : ru 2 19 июля : ru 2 31 июля : ru 2 всего: 2330.06.23

Останні роки особливу популярність отримав прапор Чорногорії. Сьогодні розповімо, чому так сталося і як це буде корисно для новоспечених, та й досвідчених яхтсменів .  

Нещодавно у нашій публікації ми розповідали про переваги Чорногорії як юрисдикцій для відкриття чартерного бізнесу. Утім, реєстрація під цим прапором буде вдалим варіантом й для прогулянкових яхт. 

Почнемо з того, що Чорногорія не є країною-учасницею ЄС, тому її прапор підходить для власників, які планують експлуатацію яхти у митному режимі тимчасового ввезення. Нагадаємо, що оформлення яхти в режим тимчасового ввезення на території ЄС передбачає декілька обов’язкових умов, серед яких – реєстрація під прапором країни, яка не є учасницею ЄС. Докладніше – тут.  

Однією з головних переваг реєстрації під прапором Чорногорії є відкритий міжнародний реєстр. Це означає, що не має обмежень щодо юрисдикції чи національності власника яхти, який планує реєстрацію в реєстрі Чорногорії, будь то юридична чи фізична особа. Тому прапор Чорногорії підходить для реєстрації яхти як на ім’я компанії із класичної офшорної юрисдикції (Панама, Беліз, Маршалові Острови), так і місцевої, чорногорської. Реєстр також не встановлює обмежень щодо технічних характеристик яхти, її віку чи тоннажу.  

Реєстр пропонує тимчасову реєстрацію (строк дії документів 3 місяці) та постійну (строк дії документів 3 роки).  

Обов’язковим етапом для отримання постійних документів є проведення інспекції співробітником реєстру. Зауважмо, що інспекція може проводитись не тільки у Чорногорії, а й у будь-якій інший країні, тому така вимога не додає незручностей під час планування маршруту чи перегону яхти. 

Ще однією з переваг вибору прапора Чорногорії є його нейтральність та не включення до установленого ITF переліку «зручних» прапорів. На практиці це означає, що ок прапор не буде привертати зайву увагу як портової влади, так і активістів.  

Ураховуючи, що Чорногорія має статус кандидата на вступ в ЄС, ми розуміємо, що невдовзі вона стане його країною-учасницею. Що чекатиме власників яхт у цьому випадку, ви можете дізнатись з нашої публікації. 

Підсумовуючи, зазначимо, що реєстрація яхти під прапором Чорногорії має ряд переваг і зможе стати хорошим вибором для прогулянкових яхт, що експлуатуються в Європі.  

Юристи яхтової практики Interlegal зможуть підібрати найбільш зручний прапор для Вас, з урахуванням як технічних особливостей яхти, так і юридичних нюансів процедури реєстрації. 

Автор: