Тікаємо від морозів: юридичний чекліст для яхти, що вирушає на зимівлю
4 Грудня, 2024
22
З наближенням холодного сезону багато яхтсменів вирушають у пошуках тепла, орієнтуючись на популярні напрямки, такі як Близький Схід, Карибські острови чи східноатлантичні маршрути. Водночас, під час таких переходів до неприємних наслідків може привести недостатня підготовка — від неправильного оформлення документів до неузгоджених деталей страхування і технічного оснащення.
У цьому чеклісті ми розглянемо рекомендовані пункти підготовки на шляху до зимівлі яхти, які можуть зробити Ваші подорожі безпечними і безтурботними, чи то трансатлантичний перехід, чи подорож через Близький Схід.
1.Страхування яхти
Як Ви знаєте, страхове покриття яхти діє у регіоні, який визначений у страховому полісі. Зауважте, що страховий поліс повинен покривати усі території, які Ви плануєте відвідати, включно з регіонами на шляху до місця зимівлі. Особливу увагу слід приділити виключенням Navigational limitations for Hull War, Strikes, Terrorism and Related Perils Endorsement (JWLA031) від 18 грудня 2023 року (або пізніша редакція). Наприклад, якщо Ви плануєте подорож через Червоне море на шляху до Дубаю, поліс може не покривати території, які знаходяться поблизу районів військових дій частини Ємену та Ізраїлю. Для того, щоб оновити чи розширити регіон дії полісу, треба звернутись до Вашого страхового брокера чи компанії, які розрахують додаткову страхову премію за розширення регіону його дії.
2. Необхідні документи та технічні вимоги
Перед тим, як вирушати в тривалу подорож, важливо переконатися, що всі необхідні яхтові документи готові і відповідають вимогам країн, через які Ви будете проходити:
Радіообладнання та радіоліцензія:
- Для яхт, які планують маршрути, віддалені від берегової лінії, наявність відповідного радіообладнання є дуже важливою. Потрібно переконатися, що радіоліцензія має відповідне розширення території плавання А3 та відповідає всім технічним вимогам Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі (Конвенції SOLAS).
Реєстраційні документи:
- З огляду на особливості реєстраційних процедур під різними прапорами потрібно подбати про розширення території плавання саме в реєстраційних документах яхти. Наприклад, для забезпечення безпечного переходу з А1 та А2 (межі територіальних вод) до А3 та А4 (відкриті моря) вам слід звернутися до відповідних органів для оновлення реєстраційних документів. Наприклад, в Сертифікатах реєстрації таких юрисдикцій, як Польща та Домініка, прописані дозволені яхті регіони плавання.
Довіреності на капітана або уповноважену особу:
- Оскільки яхта може перебувати під управлінням іншої особи (капітана або представника), важливо подбати про наявність відповідних довіреностей на цих осіб, а також розширити згідно з маршрутом зону дії довіреностей, якщо необхідно. Для далекого перегону команда зазвичай складається з більшої кількості людей, ніж під час коротших перегонів. Тому особливо важливо враховувати кваліфікацію та досвід членів команди. Кожен член команди має бути добре підготовлений до роботи на морі, особливо в складних умовах тривалих перегонів.
3. Митні формальності і дозволи на перехід через території
Для яхт, що здійснюють міжнародні переходи, важливо з’ясувати законодавчі вимоги кожної країни, яку планується відвідати.
Наприклад, для переходу через Червоне море важливо враховувати регулювання від Саудівської Аравії. Saudi Red Sea Authority (SRSA) — орган, який регулює питання перебування яхт прогулянкового та комерційного призначення. Отже, Вам може знадобитися отримати Sailing Permit для входу у територіальні води Саудівської Аравії. Вид дозволу та порядок отримання залежить від типу експлуатації яхти. Крім того, важливо врахувати митні формальності щодо яхти, зокрема оформлення тимчасового ввезення або вивезення. Так, відправлення на зимівлю може послугувати відновленню митного статусу тимчасового ввезення у ЄС, тому подбайте про збереженість всіх документів.
Отже, підготовка до зимівлі — це не просто процес «сховатися від морозів», а й важлива частина планування подорожей, що дозволить забезпечити безпечний перехід в теплі акваторії, уникнути непотрібних помилок та продовжити морські пригоди в комфорті.