ТОП – 10 помилок при заповненні Звіту про контрольовані іноземні компанії
2 Жовтня, 2024
29
Після аналізу перших поданих звітів про контрольовані іноземні компанії (надалі – КІК) Державна податкова служба України (надалі – ДПС) опублікувала найпоширеніші помилки при їх заповненні.
До топ-10 помилок увійшли:
- Невірне зазначення виду контролю. В цілях КІК є два виду контролю: формально-юридичний та фактичний. Перший означає, що особа володіє часткою компанії, яка перевищує 10% (для 2022 і 2023 – 25%). Фактичний контроль характеризується здійсненням вирішального впливу, розпорядження прибутком та ін.
- Неправильне відображення фінансового року. В цьому пункті звіту вказується дата початку і кінця фінансового року в юрисдикції КІК. Якщо звітний період в країні реєстрації починається 1 квітня 2022 року, тобто не збігається з українським, то вказується дата у форматі 01.04.2022.
- Помилка у відображенні коду країни. Керуємося Переліком кодів країн світу для статистичних цілей, затверджених наказом Держслужби статистики №32 від 8 січня 2020 року. Має використовуватися двозначний буквенний код. Наприклад, Австрія – AT, Канада – CA, Данія – DK і т.д.
- Невірне відображення коду та назви валюти звітності, середньозваженого офіційного курсу НБУ. Застосовується тризначний літерний код відповідно до Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління НБУ від 04.02.1998 року №34. Наприклад, EUR – для євро, PLN – для злотих, GBP – для фунтів стерлінгів.
- Арифметичні помилки при розрахунку скоригованого розміру прибутку.
- Помилки при розрахунку розміру прибутку. Даний прибуток включається до складу загального оподаткованого доходу контролюючої особи.
- Невідображення операцій з нерезидентами, які зареєстровані у визначених країнах, відповідно до Переліку, затвердженого Постановою Кабміну №1045 від 27.12.2017. Зазвичай це низькоподаткові юрисдикції, такі як Кіпр, Панама, Британські Віргінські острови та ін.
- Пропуски у заповненні операцій з нерезидентами – пов’язаними особами. В звіт про КІК обов’язково включаються операції з юридичними особами, які контролюються компанією-КІК або її власниками.
- Невідображення операцій КІК з визначеними нерезидентами. Кабміном у Постанові №480 від 04.07.2017 року затверджений перелік організаційно-правових форм нерезидентів, операції з якими мають бути прописані у звіті КІК. До таких форм належать партнерства, асоціації, інвестиційні фонди та ін.
- Незаповнення інформації про суму прибутку КІК, отриманого від постійного представництва.
Команда Interlegal успішно пройшла першу звітну компанію по КІК. До кінця терміну на подачу повного звіту по КІК за 2023 рік залишається не так багато часу, тому звертайтесь до нас за допомогою у поданні звітності. Деталі у юриста Interlegal Дмитра Бондаря.
Автор
Щоб постійно отримувати важливу інформацію, а головне швидко - підписуйтеся на новини з сайту
Підпишіться на новини
Публікації з цієї категорії
Цей запис не має тегів.