Вимагаєте до нас? Стягнемо з вас!
27 Лютого, 2023
11
Команда Interlegal захистила інтереси свого Клієнта, фрахтувальника судна, у спорі з судновласником стосовно незаконного за англійським правом скасування договору фрахтування.
Між сторонами були довгі та достатньо заплутані відносини, які зумовили цікавий запит та нові виклики.
Клієнт звернувся до Interlegal із запитом щодо затримання (арешту) судна. Підставою для цього були збитки, що виникли через незаконне скасування чартеру судновласником. Проте судновласник не просто вважав, що нічого і нікому не винний, а і заявляв про покладення на клієнта 138,000 доларів детеншну разом із 150,000 доларів демереджу.
Варто визнати, що спір був багатогранний і клієнт зовсім не бажав доводити справу до арбітражу з всіма його перевагами та ризиками.
Маючи вихідні дані, спільна команда спеціалістів морського права англійського та українського напрямків сформували позицію, що варто затримати (а можливо і арештувати судно). У пропозиції чітко і впевнено зазначили, що, відповідно до умов укладеного договору фрахтування та англійського права, лише фрахтувальники мають можливість скасувати чартер за певних обставин.
Практика таких справ показує, що одразу варто вибрати надійний і переконливий інструмент для подальшого врегулювання спору. У даному випадку було влучно вибрано такий інструмент, як комунікації з капітаном порта, які супроводжувались поданням процесуальних документів та належних пояснень ситуації.
Завдяки злагодженій роботі команди судно було затримано в порту на 3 доби, що надало клієнту ефективні додаткові аргументи у проведенні переговорів та врегулюванні спору.
Наприкінці, між клієнтом та судновласником було укладено угоду про врегулювання спору, яка повністю задовольнила інтереси Клієнта та відшкодувала завдані йому матеріальні збитки у розмірі 56 452, 50 доларів США, внаслідок чого судну було надано дозвіл на вихід з порту, і, що не найголовніше, але не менш важливо, вберегла від будь-яких можливих претензій судновласника в майбутньому.
Таким чином, проблемне питання стало не просто вирішеним, а й цілком собі прибутковим.
Над проектом працювала команда в складі провідних юристів Тараса Драгана та Миколи Козаченка , юриста Карини Шахбазян , молодшого юриста Марії Калашнікової під керівництвом асоційованого партнера Карини Горової.