Як повернути кошти від верфі?
8 Серпня, 2024
9
Канський яхтовий фестиваль, який проводять організатори щороку на півдні Франції, є одним з найпопулярніших та найвідвідуваніших місць для яхтсменів з усього світу. Ми та наші клієнти не є виключенням.
Так, у 2021 році цю виставку відвідав один з наших постійних клієнтів і уклав договір на будівництво яхти з однією з французьких верфей. Клієнт встиг здійснити оплату першого авансового платежу за договором, але через початок повномасштабного вторгнення вирішив розірвати договір і повернути гроші.
Клієнт самостійно провів перемовини про припинення договору з верф’ю, за підсумками яких отримав від неї письмове зобов’язання повернути сплачений аванс протягом року. Проте верф порушувала узгоджений графік виплат, відкладала виплати і врешті-решт повідомила, що її було оголошено банкрутом, тому про повернення коштів наш Клієнт може забути.
Отримавши такі невтішні новини, Клієнт передав справу до наших рук та доручив нам ведення подальших перемовин із верф’ю вже в юридичній площині.
Перше, що ми зробили – перевірили, а чи справді верф була оголошена банкрутом? Ми звернулися до нашого асоційованого офісу у Франції, який провів власне розслідування і підтвердили наші сумніви – верф не була оголошена банкрутом і не проходила процедуру визнання банкрутом. Після цього була підготовлена та направлена на верф офіційна претензія із викладом усіх обставин і вимогою повернення коштів нашому Клієнту. Після надсилання претензії нам вдалося вийти на перемовини з верф’ю і ми дізналися, що в їх компанії відбулася реструктуризація, через що про ситуацію з нашим клієнтом чинним власникам верфі не було відомо.
Завдяки професіоналізму нашої команди та залученню адвокатів з французького офісу між Клієнтом та верф’ю була укладена мирова угода, яка встановила новий графік виплат, якого верф сумлінно дотримується.
Над проєктом працювала команда у складі молодшої юристки Анастасії Ковальської та старшої юристки, керівниці яхтового напрямку Валерії Фетисенко.