Як правильно оподаткувати та задекларувати дивіденди з іноземної компанії?
15 Липня, 2024
2
До Interlegal звернувся Клієнт – співвласник кіпрської компанії, яка не є КІК. Компанія прийняла рішення про виплату дивідендів, які Клієнт фактично отримав на свій банківський рахунок в наступному звітному періоді. Запит Клієнта стосувався питання коректного декларування отриманих ним дивідендів. Також Клієнт потребував допомоги у підготовці та поданні податкової декларації до податкового органу.
Юристи відділу Corporate and Taxes проаналізували ситуацію Клієнта та в результаті підготували консультацію стосовно деталей оподаткування іноземних дивідендів та порядку їх декларування в щорічній декларації.
Так, дивіденди від іноземної компанії Клієнта вважаються його іноземним доходом як резидента України. Такий іноземний дохід оподатковується в Україні податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 9% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Податкове законодавство України зобов’язує Клієнта як резидента України задекларувати отримані дивіденди та самостійно розрахувати та сплатити з них суму ПДФО та військового збору.
В ситуації нашого Клієнта дата нарахування Клієнту дивідендів та дата їх фактичної виплати мали місце у різних звітних роках, а тому виникло питання, з якого моменту у Клієнта як резидента України виникає обов’язок задекларувати такі дивіденди. Якщо ми говоримо про дивіденди з іноземних компаній, то такий обов’язок виникає саме з моменту зарахування (фактичного отримання) дивідендів резидентом України на його банківський рахунок.
Натомість при виплаті українськими компаніями дивідендів акціонерам-фізичним особам, саме українська компанія виступає податковим агентом і зобов’язана розрахувати та утримати податки при виплаті. При цьому, за загальним правилом, вона як податковий агент зобов’язана у 30-денний строк утримати ПДФО і військовий збір з дивідендів, який були нараховані, але не виплачені.
Нагадаємо, що на Кіпрі немає податку на репатріацію при виплаті дивідендів фізичним особам-акціонерам місцевих компаній, а тому всі податки повністю сплачуються в країні податкового резидентства акціонера (у випадку Клієнта це Україна).
Надалі наші юристи підготували Клієнту податкову декларацію про його майновий стан і доходи та забезпечили її подачу до податкових органів. Декларація Клієнта містила коректний розрахунок та відображення як отриманих дивідендів, так і утриманого з них ПДФО та військового збору.
Команда відділу Corporate and Taxes Interlegal проконсультує Вас з усіх питань особистого і корпоративного оподаткування та декларування доходів, підготує Вашу особисту податкову декларацію і розрахує усі необхідні податки, та забезпечить її подачу до податкового органу.
За усіма деталями звертайтеся до юриста відділу Corporate&Taxes Дмитра Бондаря