24/7

Постійне проживання на борту: ризики для яхт у тимчасовому ввезенні до ЄС

21 июля 2022 г.: ru 18 22 июля 2022 г.: ru 12 23 июля 2022 г.: ru 2 всего: 21321.07.22

Яхтинг. Скільки яскравих емоцій та пригод в одному слові. Будь-яка людина, яка любить море й вітер, сповнена авантюризму швидко залучається до цього способу проведення часу. Адже вона може бути не лише активною на вітрильній яхті, але й досить спокійною під час відпочинку з сім’єю на моторному катамарані. Наразі ми все частіше чуємо про тих авантюристів, чиє життя настільки охоплене яхтингом, що вони бажають залишити рутинне прибережне життя та повністю проживати на борту яхти. Таким людям необхідно серйозно задуматись про митні та податкові наслідки як стосовно самої яхти, так й осіб, які перебувають на борту протягом тривалого часу.

Якщо яхта експлуатується в режимі тимчасового ввезення на території ЄС, обов’язковим є виконання умов, закріплених у ст. 212 Делегованої Постанови Європейської Комісії №2015/2446. Ознайомитись з вимогами, метою та особливостями митного режиму тимчасового ввезення Ви можете у нашій попередній публікації.

Одна з умов – яхта використовується особою, яка проживає поза митною територією ЄС, тому постійне проживання на борту такої яхти несе ризик порушення умов митного режиму.

Так, навіть будучи власником паспорта країни, яка не входить до ЄС, необхідно пам’ятати про те, резидентом якої країни Ви є, тому що поняття «громадянства» та «резидентства» не є тотожними. Перебування на території ЄС понад 183 днів несе ризик визнання Вас резидентом країни перебування, навіть якщо Ви є громадянином іншої країни. Тому важливим нюансом є те, що країна, яка не входить до ЄС, має бути постійним місцем проживання користувача яхти з метою дотримання умов тимчасового ввезення.

Юристи яхтової практики Interlegal мають великий досвід у галузі яхтових правовідносин та завжди готові проконсультувати Вас з будь-яких питань, пов’язаних з законною та безпечною експлуатацією яхти.

Авторы: