24/7

Нововведення Греції: що потрібно враховувати

27 октября 2022 г.: ru 3 en 219 ноября 2022 г.: ru 2 en 12 ноября 2022 г.: ru 1 en 1 всего: 82928.09.22

Планування місця зимівлі яхти слід розпочинати заздалегідь. Одним з популярних напрямків серед яхтсменів для зазначеної мети є Греція. Останнім часом у Греції було прийнято низку новел з оподаткування та страхування прогулянкових яхт, які слід врахувати перед суднозаходом, тому зупинимось на них детальніше.

Податок TEPAI

З 2019 року в Греції було запроваджено податок TEPAI. Це податок, який необхідно сплачувати на прогулянкові яхти, довжина яких перевищує 7 метрів, незалежно від прапора, після прибуття в територіальні води Греції. Платником податку є судновласник, орендар чи користувач яхти.

Передбачено низку випадків, коли яхта звільняється від сплати TEPAI. Так, TEPAI не підлягає оплаті, коли яхта:

- знаходиться на території Греції поза водою, тобто у відстії на березі або в приватних приміщеннях. У цьому разі податок не застосовується, оскільки яхти фізично немає у територіальних водах Греції.

- виведена з експлуатації або перебуває в статусі «out of use» та сертифікована адміністрацією порту. Для проведення сертифікації необхідно звернутись до найближчої адміністрації порту з заявою про визнання статусу «out of use», сертифікатом реєстрації, ліцензією на виконання рейсів для некомерційного судна (для яхт під грецьким прапором) або відповідним сертифікатом для яхт під іноземним прапором. Сертифікація яхти може тривати деякий час, оскільки рішення про надання статусу приймає адміністрація порту.

У випадку, якщо Ваш вибір випав на Грецію, про звільнення від сплати TEPAI необхідно подбати заздалегідь, щоб убезпечити себе від непередбачених витрат.

Збільшення мінімальних страхових лімітів

Навесні 2022 року відповідно до нового закону «Про модернізацію інституційної бази діяльності прогулянкових суден та круїзних суден, посилення конкурентоспроможності сектора професійних прогулянкових суден» (№ 4926/2022) було запроваджено нові вимоги до страхового покриття яхт, які експлуатуються на території Греції, суттєво збільшуючи ліміти страхового покриття.

Так, для прогулянкових яхт загальною місткістю менше 300 брутто-тонн застосовуються наступні мінімальні межі страхового покриття TPL (Third Party liability) залежно від прийнятого ризику:

1. у разі тілесних ушкоджень або смерті людей на борту або третіх осіб:

- 150 000 євро на особу;

- 700 000 євро за подію;

- 2 100 000 євро загалом за весь період страхування.

Раніше ліміт становив 50 000 євро на людину на борту та не менше 500 000 євро за кожну подію;

2. у разі нанесення шкоди майну, особам на борту або третім особам:

- 150 000 євро за кожну подію;

- 450 000 євро за весь період страхування.

Раніше ліміт становив 150 000 євро за кожну подію без лімітів за весь період страхування.

3. у разі забруднення:

- 150 000 євро за кожну подію;

- 450 000 євро за весь період страхування.

Раніше ліміт становив 150 000 євро за кожну подію без лімітів за весь період страхування.

Тому, при плануванні суднозаходу до Греції необхідно переконатись, що страхове покриття яхти відповідає встановленим мінімальним лімітам, а при плануванні зимівлі яхти слід пройти процедуру отримання статусу «out of use», що дозволить уникнути нарахування податку TEPAI на період відстію.

Юристи яхтової практики Interlegal завжди готові допомогти розібратись у нюансах податкового та страхового законодавства європейських країн, яке стрімко змінюється та впроваджує нові вимоги до експлуатації прогулянкових яхт, які знаходяться на їх території.

Автор: