24/7

Чартерний бізнес у Чорногорії: рішення є!

5 сентября 2023 г.: ru 2 en 219 июля 2023 г.: ru 1 en 211 сентября 2023 г.: ru 1 en 1 всего: 12527.03.23

Наші клієнти все частіше замислюються над тим, як зробити так, аби яхта приносила прибуток?  

Варіантів багато, але основний – це відкриття чартерного бізнесу. Особливо популярним напрямком яхтингу стала Чорногорія. Ця країна має багато плюсів, а серед яких: 

         - краса пейзажів 
         - комфортність клімату 
         - безпечні умови мореплавства в Адріатичному морі. 

Чорногорію часто розглядають саме як регіон чартеру, тому пропонуємо розібрати переваги чартерного бізнесу на її території докладніше. 

Нагадаємо, що Чорногорія поки що не є країною-учасницею ЄС. Тому на її території порядок та умови відкриття чартерного бізнесу регулюються місцевим законодавством. У той же час, запланований невдовзі вступ країни до ЄС може надати цікаві можливості для власників, що планують імпорт яхти до ЄС (деталі розглядали у нашій статті). 

Повертаючись до організації чартерної діяльності у Чорногорії, насамперед зазначимо, що комерційна експлуатація яхт доступна як для яхт, зареєстрованих як під прапором Чорногорії, так і під прапором іншої країни. Разом з тим, комерційний тип реєстрації є обов’язковим. Як правило, він передбачає необхідність проведення первинної та регулярних щорічних інспекцій прапору. Ми радимо враховувати витрати на проведення інспекцій в планованому бюджеті чартерного бізнесу. 

За аналогією з ЄС, законодавство Чорногорії надає власнику право на відшкодування імпортного ПДВ на яхту у разі її комерційної експлуатації. Цією можливістю може скористатись компанія-власник після реєстрації ПДВ-платником у Чорногорії та подання відповідної заяви на відшкодування. Тут також слід зазначити, що чартерна компанія має бути заснована в Чорногорії та зареєстрована в Центральному реєстрі туризму. 

Уряд Чорногорії пропонує чартерному бізнесу й варіанти оптимізації оподаткування, серед яких є можливість зменшити базу нарахування ПДВ на фрахт за чартер. Так, частина фрахту за маршрут у міжнародних чи територіальних водах іншої держави може бути звільнена від нарахування ПДВ у Чорногорії. 

Це лише деякі з умов відкриття чартерного бізнесу у Чорногорії. З огляду на Ваше бачення майбутнього бізнесу юристи яхтової практики Interlegal Валерія Фетисенко та Марія Ктричан будуть раді проконсультувати Вас з будь-яких питань підготовки до чартерної діяльності або оптимізації схеми вже існуючого бізнесу. 

Авторы: