24/7

ВІДКРИТТЯ БІЗНЕСУ В КИТАЇ: ОБИРАЄМО ФОРМУ ОРГАНІЗАЦІЇ

13 июня 2022 г.: ru 8 15 июня 2022 г.: ru 4 14 июня 2022 г.: ru 3 всего: 30911.06.22

З урахуванням розвитку торгових зв'язків з Китаєм, все більше підприємців замислюються про організацію ведення бізнесу на території Китаю. Проте, з огляду на різний менталітет та мовний бар'єр, таке завдання виглядає надскладним.

Справді, без базових знань з організації роботи в Китаї, складно не тільки ухвалити рішення, а й визначитися з чого потрібно починати.

У цій статті ми розповімо Вам про доступні для іноземців форми ведення бізнесу в Китаї.

Законодавство Китаю дозволяє іноземцям реєструвати компанії кількох форм власності, кожна з яких має певні переваги та недоліки.

Розглянемо найбільш популярні та доступні:

Представництво іноземної компанії.

Найдоступніший спосіб відкрити бізнес у Китаї – зареєструвати представництво іноземної компанії.

Представництво має право вести такі види діяльності, пов'язані з діяльністю іноземного підприємства:

  1. маркетингові дослідження, виставкова діяльність та діяльність з просування товарів, що мають відношення до товарів та послуг іноземного підприємства;
  2. налагодження зв'язків, що має відношення до реалізації товарів, надання послуг, проведення закупівель та інвестицій у КНР іноземним підприємством.

При цьому представництва іноземних фірм немає права вести підприємницьку діяльність. Винятки з цього правила передбачені лише для представництв іноземних авіакомпаній.

Переваги: найдоступніший спосіб відкриття бізнесу.

Недоліки: немає права вести підприємницьку діяльність.

 

Філія іноземної компанії.

Великі світові організації можуть організувати свою діяльність у КНР через філії. За такої форми підприємства дотримуються як і положень материнської компанії, і правових умов у Китаї.

Бізнес-діяльність залишається незмінною, так само, як і назва компанії, і вона може виступати як доповнення до існуючої фірми, незалежно від країни походження.

В даний час законодавство КНР дозволяє створення філій іноземних компаній для ведення окремих видів діяльності (наприклад, філій іноземних банків та страхових компаній).

Переваги: зберігається найменування, правила та положення материнської фірми.

Недоліки: доступні лише для окремих видів діяльності.

 

Товариства.

Особливістю товариств є те, що така організаційна форма не належать до юридичних осіб. При цьому здебільшого товариство може займатися практично всіма видами підприємницької діяльності.

Законодавство Китаю передбачає дві форми товариств: звичайні товариства та обмежені товариства. Основна відмінність цих форм - відповідальність учасників:

  1. У звичайному товаристві всі учасники несуть необмежену солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства.
  2. В обмеженому товаристві частина учасником несуть необмежену солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства, а інша частина – лише у розмірі своїх внесків.

На практиці форма товариства використовується рідко, оскільки передбачає необмежену відповідальність всіх або частини учасників за зобов'язаннями товариства.

Переваги: спрощений порядок реєстрації порівняно з юридичними особами.

Недоліки: немає права вести певні види діяльність, наприклад міжнародне експедирування; необмежена відповідальність всіх чи частини учасників.

 

Комерційна юридична особа.

Створення комерційної юридичної особи зі стовідсотковими іноземними інвестиціями є найбільш привабливим та поширеним рішенням, оскільки Ви матимете повний контроль над своїм бізнесом.

До комерційних юридичних осіб відносяться компанії з обмеженою відповідальністю та акціонерні компанії з обмеженою відповідальністю. Обидва види підприємств є юридичними особами, мають відокремлене майно та права юридичної особи на майно. Компанія несе відповідальність за своїми зобов'язаннями всім своїм майном. У свою чергу, відповідальність учасників (акціонерів) компанії обмежена розміром їхніх вкладів у статутний (акціонерний) капітал.

Компанія з обмеженою відповідальністю – комерційна юридична особа, статутний капітал якої поділений на частки, що не знаходяться у відкритому обігу.

При створенні компанії з обмеженою відповідальністю необхідно дотриматись низки вимог законодавства Китаю, зокрема певна чисельність учасників (не більше 50 учасників), наявності загального обсягу капіталовкладень, наявності статуту, вимоги до найменування, створення певної структури, наявність у компанії місця знаходження.

Акціонерна компанія з обмеженою відповідальністю – комерційна юридична особа, статутний капітал якої поділений на акції, що перебувають у вільному обігу.

На практиці акціонерна компанія з обмеженою відповідальністю використовується рідко через складну процедуру створення юридичної особи, а також вимоги до резидентства засновників (не менше половини з учасників мають бути резидентами КНР).

Переваги: повний контроль за бізнесом; відсутні обмеження щодо видів діяльності; відповідальність учасників обмежена розміром їхніх вкладів у статутний капітал.

Недоліки: процедура створення складніша за інші форми, відповідно вимагає більше часу та коштів.

 

Відкриття бізнесу в Китаї – це комплексна робота, яка потребує не лише попереднього аналізу з урахуванням видів діяльності, які планує здійснювати компанія, а й знання всіх нюансів китайського законодавства.

На сьогоднішній день в Interlegal функціонує сервіс China Desk, створений для юридичної підтримки наших Клієнтів при роботі з Китаєм. В рамках China Desk наші фахівці готові надати допомогу у виборі організаційно-правової форми, яка підходить саме для Вашому бізнесу, форми оподаткування та повністю супроводжуватиме процес створення бізнесу в Китаї.

 

Стаття написана для видавництва Логіст.фм

 

Автор: