24/7

Робота морських лінійних перевізників на території України після 24.02.2022

23 марта 2022 г.: ru 192 en 31924 марта 2022 г.: ru 126 en 3322 марта 2022 г.: ru 14 en 1 всего: 119222.03.22

З початку збройної агресії російської федерації та бойових дій на території України морська галузь, як і всі галузі економіки, зазнає значних змін. В Україні за інформацією Міністерства інфраструктури залишаються закриті більшість морських портів, вхід/вихід суден тимчасово неможливий. При цьому більшість морських лінійних перевізників оперативно інформують своїх клієнтів, щодо вирішення проблем з вантажами, що прямують в Україну, та з вантажами, які неможливо вивезти з території  України.

Ми зібрали найактуальнішу інформацію для вас про діяльність провідних морських перевізників щодо зазначених вантажів.*

AP Moller – Maersk

Данська судноплавна лінія Maersk у перший день повномасштабного вторгнення росії на територію України вирішила не заходити в будь-які порти України до подальшого повідомлення і припинила прийом замовлень в Україну та з України до подальшого повідомлення. При цьому компанія запропонувала наступний пакет допомоги, постраждалим клієнтам:

 1. Безкоштовні послуги зміни місця призначення підлягають витратам на переукладку та переміщення.
 2. Відсутня комісія за скасування активних бронювань в Україну та з України.
 3. Тимчасова зупинка годинника Detention and Demurrage для контейнерів в Україні до 3 березня 2022 року, де відповідальність D&D лежить на Maersk. Тимчасову зупинку годинника D&D буде продовжено до 11 березня
 4. Flex Hub Lite – доступ до 28 днів вільного часу в окремих портах концентратора. Це платна послуга з фіксованою вартістю 800 доларів США. Будь ласка, зверніть увагу, що це на вибір клієнта і тільки якщо клієнт хоче, щоб вантаж зберігався в іншому порту, ніж той, який вирішив Maersk. У зв’язку зі зміною ситуації з портами в Європі, продукти Flex Hub Lite тимчасово призупинено через нові запити для європейських хабів.

Також компанія Maersk вирішила тимчасово припинила прийом усіх нових бронювань Maersk до/з росії та білорусі.

CMA-CGM

Компанія CMA-CGM також вирішила призупинити всі заходи суден в Україну від 24.02.2022 та до подальшого повідомлення.

Як результат:

 1. Служби BEX і BSMAR не включають Одесу, Україна.
 2. Бронювання в Одесу та з Одеси призупинено.
 3. Плаваючі вантажі в Україну перенаправлені в порти Констанца (Румунія), Тріполі (Ліван) або Пірей (Греція).

Для підтримки своїх клієнтів компанія CMA-CGM ввела наступні спеціальні умови для вантажів «на маршруті» в Україну та з неї

 1. Повна відмова від плати за скасування бронювань
 2. Зміна пункту призначення за вартістю. Зверніть увагу, що можуть стягуватися витрати на розміщення або переміщення.

Також CMA-CGM 03.03.2022 призупинити всі бронювання в росію та з росії, а з 04.03.2022 також в білорусь та з білорусі.

ZIM

Судноплавна лінія ZIM з зв’язку з агресію російської федерації тимчасово припинила захід в Одеський порт (Україна), і тому припинила приймати бронювання до та з Одеси до подальшого повідомлення.

Вантажі, які вже прямують в Україну будуть розвантажуватися в портах перевалки до прийняття подальших рішень. Кожному з тих клієнтів, чий вантаж був і буде вивантажений у портах перевалки, були і будуть надіслані спеціальні повідомлення.

З 24 лютого до 1 квітня з усіх вантажів, які наразі знаходяться в Одеському терміналі, плата за демередж не буде нараховуватися.

Крім того, у світлі останніх подій нові бронювання в усі порти росії та з них буде тимчасово призупинено до подальшого повідомлення.

COSCO SHIPPING Lines

Щоб забезпечити безпеку вантажу та благополуччя співробітників, компанія  COSCO SHIPPING Lines вирішили від 25.02.2022 припинити приймати нові замовлення на вантажі в/з України. Вантаж у дорозі буде перенаправлено в доступне місце.

Для зменшення додаткових витрати та мінімізації впливу дій на весь ланцюжок поставок, COSCO SHIPPING Lines застосовує наступні умови:

 1. Зміна пункту призначення або зворотне відправлення без оплати COD fee.
 2. Додаткові 14 днів безкоштовно для контейнерів в Україні або окремих портах.

MSC Mediterranean Shipping Company

Компанія MSC ввела деякі оперативні надзвичайні умови та з 24 лютого 2022 року припинила приймати нові замовлення на вантажі в/з України.

Контейнеровоз MSC JESSENIA R повинен був відхилитися під час рейсу XA207A, і судно не заходить в Одесу. 

На даний момент судна MSC не заходять в українські порти, і компанія впроваджує інші операційні зміни для інших суден у регіоні, щоб використовувати широку мережу портів Чорного моря. У таких випадках рейс оголошується таким, що закінчився в останньому порту перед Україною.

MSC також розглядає, як найкраще управляти вантажами для транзиту в Україну, які зараз знаходяться в портах Чорного та Середземного моря.

Компанія MSC запровадила з 1 березня, з негайним вступом в силу, тимчасову зупинку всіх замовлень вантажів в/з росії, охоплюючи всі зони доступу, включаючи Балтію, Чорне море та Далекий Схід росії. Також з 3 березня 2022 року MSC тимчасово призупинила всі вантажні замовлень до/з білорусі.

*Інформація отримана з офіційних сайтів морських лінійних перевізників.

Як зазначають провідні морські перевізники зони складування в хабах вже дуже заповнені, а  війна в Україні створює додаткові проблеми на додаток до існуючих перебоїв у глобальному ланцюжку поставок.

При цьому варто пам’ятати, що компанія, яка виступає відправником чи отримувачем вантажу,  чи тримачем коносаменту, або виступає від імені таких осіб відповідно до Terms&Conditions лінійних перевізником має статус Merchant, тобто несе усі ризики пов’язані з перевезення перед морським перевізником.

Якщо ваша компанія зіштовхнулася з будь-якими проблемами пов’язаними з перевезенням вантажів, документальним його оформленням, переадресацією вантажу чи його простоєм, юристи Interlegal готові зробити все можливе для вирішення вашої проблеми.

Офіси Interlegal продовжують активно працюють у таких державах як: Болгарія, Румунія, Молдова, Туреччина та Грузія. Також у нас налагоджені партнерські відносини та постійна робота з 30-ма асоційованими офісами практично в кожному куточку світу.

Крім юридичного супроводу наші співробітники допоможуть вам знайти надійного партнера для вирішення логістичних питань та подальшої логістики ваших вантажів.

Карина Горова, старший юрист Interlegal (+380952312517, gorovaya@interlegal.com.ua)

Олеся Горачек, юрист Interlegal (+380952312531, gorachek@interlegal.com.ua)

Авторы: