Підрядні відносини у капітальному будівництві
10 Жовтня, 2007
1
28 вересня ц.р. в офісі ЮФ «АНК» (м.Одеса,вул..Ланжеронівська 9, офіс 17) відбулося чергове відкрите засідання Комітету з нерухомості та будівництва Відділення Асоціації правників України в Одеській області. На зустрічі розглядалася тема «Підрядні відносини у капітальному будівництві».
Розпочав зустріч зі вступної промови координатор Комітету з нерухомості та будівництва, Геннадій Жидков (юрист ПП «АФ «Надія – К»), який підкреслив актуальність обраної теми засідання та представив гостей засідання.
Після чого Бубіна Анастасія (юрисконсульт ТОВ «Чорноморінвест бізнес та аналіз») представила короткий огляд прийнятих нещодавно нормативних актів та законопроектів в сфері нерухомості та будівництва. Зокрема, до уваги учасників засідання були доведені Наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 29 серпня 2007 р. № 703/5, Лист Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель «Щодо запровадження Методики» від 6 серпня ц.р. № 6-8-1341 та інші.
Гостем та головним доповідачем з обраної теми зустрічі, цього разу, став юрист адвокатської компанії «Легіс», Кочмар Владислав, який представив учасникам засідання виступ на тему: «Особливості укладення та виконання договору підряду».
Так, Владислав зазначив, що існують дві сторони договору підряду: технічна (проектно-технічна документація) та юридична. Досить часто, за словами пана Кочмара, юристами приділяється мало уваги саме технічній, не менш важливій частині.
Однією з помилок, що виникають в підрядних відносинах, як зазначив Владислав, є ведення листування не уповноваженими сторонами договору особами.
Доповідач також наголосив на необхідності визначення та закріплення в договорі підряду підстав призупинення робіт, з тим, щоб уникнути суперечок у майбутньому.
Під час обговорення питання щодо закріплення в договорі підряду переліку компетентних органів, які б засвідчили виникнення обставин, що стали причиною призупинення робіт, серед учасників засідання почалася жвава дискусія.
Зазвичай, документом, що підтверджує настання форс-мажорних обставин, є довідка, надана Торгово-промисловою палатою. Але, учасники засідання погодились у тому, що схожі довідки, яки б засвідчували настання тих чи інших обставин, що стали причиною призупинення робіт по виконанню договору підряду, можуть бути надані також іншими компетентними органами, в залежності від природи таких обставин (наприклад, Гідрометцентром).
Дуже активно учасники засідання обговорювали питання відмови від підписання акта про передання та прийняття робіт, якості виконання робіт по договору підряду та необхідності отримання ліцензії на виконання будівельних робіт саме для генерального підрядника.
Гостями засідання Комітету з нерухомості та будівництва Відділення Асоціації правників України в Одеській області стали Наталія Ваперенко (адвокатська компанія «Легіс»), Луіза Романадзе (начальник юридичного Управління архітектури та містобудування м. Одеси) та Тренчук Павло (юрист юридичної фірми «Імператор»).
Засідання завершилось обговоренням організаційних питань та обранням теми наступної зустрічі.