Купівля яхти у складчину
30 Серпня, 2022
2
Немає нічого прекраснішого, ніж прогулянка на власній яхті в оточенні рідних та близьких людей. Це багато емоцій, яскраві враження, чудова зміна обстановки та можливість побачити нові місця. Однак таку розкіш зазвичай можуть дозволити собі лише особи, які обіймають високі посади у великих компаніях. Яким може бути рішення?
Юристи Interlegal практикують у яхтовій сфері вже багато років та знайшли ідеальне рішення для тих, кого лякає ціна. Розділивши вартість яхти на 3-5 частин, Ви можете отримати бажане та ще ряд переваг про які ми зараз поговоримо.
Купівля яхти у складчину – альтернатива, яку кожен гідно оцінить. Це – можливість організувати спільне володіння та використання яхти шляхом об’єднання капіталів кількох власників.
Основні переваги такої схеми володіння:
– Економія коштів при купівлі яхти;
– Організація спільного володіння та користування яхтою;
– Розподіл витрат з її подальшого утримання.
Аналізуючи таку можливість купівлі необхідно дослідити низку юридичних тонкощів та передбачити, хто буде юридичним власником яхти. Розглянемо докладніше.
Існує два варіанти оформлення титульного власника:
1) Власники – фізичні особи
У цьому випадку, в реєстраційних документах яхти будуть міститись повні дані усіх власників та розмір часток яхти, які належать кожному з них.
2) Власник – юридична особа
У цьому випадку, в графі «власник яхти» буде зазначено юридичну особу, засновниками якої будуть декілька фізичних осіб.
Саме останній варіант, на нашу думку, є найбільш привабливим та зручним для всіх сторін угоди купити яхту у складчину, й ось чому.
Першим етапом є заснування компанії-власника яхти.
У цей момент юристи яхтової практики Interlegal готові запропонувати Вам низку безподаткових та низькоподаткових юрисдикцій, які дозволять власникам зберегти конфіденційність при оформленні угоди купівлі-продажу та при подальшій експлуатації яхти. При відкритті компанії всі учасники отримають акції, які співвідноситимуться у грошовому еквіваленті з їх пайовими внесками у купівлю яхти.
Варто зазначити, що низка зручних прапорів встановлює обмеження за національністю власників. Тому найчастіше єдина можливість зареєструвати яхту під бажаним прапором – створити компанію у прийнятній для суднового реєстру юрисдикції.
Наступний етап – детально зафіксувати порядок та умови використання яхти кількома власниками, наприклад, розподіл витрат з утримання яхти та кількість днів експлуатації яхтою кожним з власників. Це можна зробити шляхом укладання окремої акціонерної угоди, підпорядкованої англійському праву, заточеному під морські правовідносини. Укладання окремої акціонерної угоди дозволить запобігти виникненню непорозумінь між акціонерами під час експлуатації яхти.
Поєднання експертизи як у морському, так й у корпоративному праві дозволяє юристам яхтової практики Interlegal приділити належну увагу досягненню бажаного клієнтами результату купівлі та подальшої експлуатації яхти.