НОВИНИ КОРПОРАТИВНОГО СВІТУ
18 Серпня, 2022
3
Нові постанови Правління НБУ, створення координаційного офісу ОЕСР для підтримки України, заявка України на вступ до ОЕСР та новий реєстр в UK: новини корпоративного світу за липень
Сьогодні важливих подій корпоративного світу так багато, що стежити за всіма практично неможливо. Раз на місяць юристи міжнародної юридичної служби Interlegal обиратимуть найважливіші законодавчі новації, корисні Вам та Вашому бізнесу.
Що в Україні
Постанови Правління Національного банку України
Кваліфіковані електронні довірчі послуги, які надаються в ЄС, наразі визнані у банківській та платіжній сферах України.
Так, 12 липня 2022 року набула чинності постанова Правління Національного банку України від 07 липня 2022 року № 140 «Про визнання іноземних кваліфікованих електронних довірчих послуг у банківській системі України та при здійсненні переказу коштів».
Починаючи з 12 липня, банки України, філії іноземних банків та учасники платіжних систем визнають:
– кваліфіковані електронні підписи та/або кваліфіковані електронні печатки, створені відповідно до законодавства Європейського Союзу;
– засоби кваліфікованого електронного підпису або печатки, сертифіковані відповідно до законодавства Європейського Союзу.
Прийняття цього рішення мотивоване прискоренням інтеграції банківської системи України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу та розвитком єдиного фінансового простору.
Також в НБУ заявили, що ця постанова діятиме до моменту укладання угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг.
Також Національний банк України ввів ще декілька нововведень:
- Ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис. грн (в еквіваленті) на сім календарних днів.
- Зменшено щомісячний ліміт на P2P переказ громадян за кордон з гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис. грн до 30 тис. грн.
- Встановлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн з усіх рахунків клієнта у банку, відкритих у національній валюті.
У світі
4 – 5 липня на міжнародній Конференції з відновлення України в Лугано, генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оголосив про створення в Парижі координаційного офісу для підтримки України, який незабаром передбачається перемістити до Києва.
За його словами, підхід ОЕСР заснований на трьох основних засадах – це лідерство України в процесі відновлення, співпраця та координація усіх міжнародних партнерів та обмін досвідом та управління фінансами.
Однією з цілей процесу відновлення України є макроекономічна стабілізація водночас з відновленням та реконструкцією міст на основі «зеленої реконструкції», тобто відповідно до міжнародних екологічних стандартів.
За даними уряду, план відновлення України на наступні 10 років вже наразі оцінюється у 750 млрд доларів.
У свою чергу Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 5 липня на вищезазначеній Конференції в Лугано передав заявку України на вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку. За його словами, поточна підтримка, подальша робота з відновлення та вступу України до ЄС, початок якого підтримали усі країни-члени ЄС, базуватиметься на завершенні структурних реформ в Україні – галузі, де підтримка ОЕСР має фундаментальне значення.
Він також підкреслив, що Україна розділяє усі цілі та цінності організації та прагне приєднатись до неї якнайшвидше. Членство України в ОЕСР є одним з наріжних каменів вдалого відновлення та розвитку України, вважає прем’єр.
«Сподіваємось, що рада ОЕСР розгляне цей документ, щоб ми могли приєднатись якнайшвидше. Об’єднані у захисті – об’єднані у відновленні», – наголосив голова уряду.
Новому реєстру бути!
15 березня 2022 року в Сполученому Королівстві набув чинності Закон «Про економічні злочини», в рамках якого передбачається створення «Реєстру іноземних юридичних осіб» (Register of overseas entities).
Новий реєстр вимагатиме від іноземних компаній, які володіють землею у Великій Британії, заявити про своїх бенефіціарних власників або керівників. Іноземні компанії не зможуть купувати, продавати, передавати або здавати в оренду землю у Великій Британії, якщо вони не будуть зареєстровані в Реєстраційній палаті.
Іноземним організаціям, які вже володіють землею у Великій Британії, буде надано 6 місяців для реєстрації своїх бенефіціарних власників або керівників.
Після того, як іноземна юридична особа зареєструється та надасть усю необхідну інформацію, Реєстраційна палата надасть ID для іноземної юридичної особи.
Іноземні компанії повинні оновлювати інформацію щороку, а також оновлювати дані у разі купівлі, продажу чи передачі землі в оренду.
Відсутність реєстрації (або надання неправдивої інформації) вважатиметься кримінальним злочином, а також позбавить юридичну особу можливості купувати або продавати нерухомість у Великій Британії в майбутньому.
Також передача землі та порушення умов реєстрації вважатиметься кримінальним злочином як для організації, так і для її відповідальних посадових осіб (директора та інших), у тому числі каратиметься штрафами у розмірі до 500 фунтів стерлінгів на добу чи тюремним ув’язненням строком до 5 років.
Робота над створенням нового реєстру просувається швидкими темпами, Реєстраційна палата та земельні кадастри Великої Британії співпрацюють з Міністерством бізнесу, енергетики та промислової стратегії (BEIS), щоб забезпечити впровадження нового реєстру якнайшвидше.